Kombinimi i këtyre dy përbërësve është mëse ideal dhe i frytshëm për të hequr kilet e tëprta. Përveçse ju ndihmojnë në këtë aspekt, mjalti dhe kanella të kombinuar së bashku, mund të trajtojnë shumë sëmundje, si ato të zemrës, gjakut, dhëmbëve dhe sëmundje të tjera të lëkurës. Por mbi të gjitha është cilësuar si përzierja numër 1 për të luftuar obezitetin, duke qenë se përgatitet shumë lehtësisht dhe kërkon vetëm pak minuta kohë.
Përbërësit:
200 ml ujë;
gjysmë luge gjelle me pluhur kanelle;
1 lugë gjelle mjaltë;
Përgatitja:
Fillimisht zieni ujin dhe më pas shtoni kanellë., Lëreni të ziejjnë bashkë për 30 minuta dhe më pas të ftohet. Më pas shtojini mjaltin. Rekomandohet të pihet çdo natë përpara se të shkoni për të fjetur.