Mësoni si të përgatisni një snack me përbërës magjik: tërshërë dhe jogurt

Përbërësit:
1/3 filxhan tërshëre
1/3 filxhan kos
1/3 filxhan qumësht
1 lugë çaji me fara
1/2 lugë çaji ekstrakt vanilje
2 lugë caji sherbet
1/2 filxhan fruta, të ngrira ose të freskëta

Përgatitja:
Shto tërshërë , kos, qumësht, , vanilje ose ekstrakt bajame, fara, shurup ose shërbetin në një tas.
Vendosni kapakun dhe tundeni mirë.
Merrni frutat e grira dhe përzieni në të gjithë kavanozin . Vendosni një lugë caji  mbi krye dhe mos nxitoni të hani!
Sepse së pari do ta lini në frigorifer për 3 ditë.
Më pas gëzojuni kavanozit plot me shije!