Kjo recetë është e thjeshtë dhe nuk ju merr shumë kohë për të përgatitur.Ajo ju lejon gjithashtu të eksperimentoni me produktet.

Receta
Ju do ju nevojiten:

4 patate
2-3 lugë vaj ulliri (ose gjalpë);
2-3 lugë kripë;
Përbërësit e mbushjes (kjo është ajo ku mund të eksperimentoni: shtoni djathë, salcë kosi, chives, proshutë, ose çdo gjë tjetër që ju pëlqen).
Fletë alumini

Udhëzime:
Lani patatet në ujë të pastër dhe pastrojini mirë për të hequr çdo papastërti. Mos ia hiqni lëkurën. Ndajini ato me një thike,sikurse ndani një kek, por pa i prerë deri në fund. Hiqini lëkurën patateve vetëm tek koka dhe në pjesën e poshtme. Vendosini patatet sipër një letre alumini, spërkatini me vaj ulliri, kripë. Mbështilli me letër, vendosini në një tenxhere me kapak dhe lërini në zjarr mesatar për rreth 3-4 orë. Ndërkohë që patatet bëhen gati ju mund të përgatisni mbushjet sipas dëshirës, me proshutë djathë etj.
Sapo patatet të jenë gati, i mbushni ato me mbushjet tuaja të preferuara dhe shërbejeni./Shije.al