Duket se ditëve me diell i erdhi fundi, pasi në mesin e kësaj jave rikthehen reshjet e shiut, ndonëse në sasi të pakëta.

Temperaturat do të qëndrojnë konstante, ndërsa moti në pothuajse gjithë territorin e vendit do të shënojë vranësira.

Megjithatë do të kemi mundësi të shijojmë edhe për pak motin me diell, pasi javët në vijim do të sjellin ditë me shi dhe rënie të ndjeshme temperaturash.

 

Copyright shije.al / Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit