Majdanozi është një diuretik i fuqishëm dhe një përbërës natyral në luftën kundër infeksioneve të traktit urinar dhe sëmundjeve të veshkave. Megjithatë, ne nuk e shfrytëzojmë mjaftueshëm.

Majdanozi është magjik dhe mund t' ju ndihmojë të humbisni 3 kilogramë për një javë.

Përbërësit:

  • 5 lugë gjelle majdanoz i grirë
  • 1 litër ujë
     

Përgatitja:

Pesë lugë majdanoz të grirë vërini të ziejnë në 1 litër ujë, më pas lërini të qëndrojnë 20 minuta. Kullojeni ujin dhe përdoreni.

Përveç asaj që majdanozi ndihmon në largimin e ujit nga organizmi, ai gjithashtu është antioksidant i fuqishëm në luftën kundër bakterieve. Kjo fuqi e majdanozit është e vërtetuar shkencërisht.

Sasia e rekomanduar e çajit është 1 litër brenda ditës dhe jo më shumë.

Peshojeni veten para se të filloni të konsumoni këtë pije dhe bëni të njejtën gjë edhe pas 7 ditëve. Rezultatatet janë të mahnitshme! 

Copyright shije.al/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit​