Sot do ju prezantojmë me një perime që mund të errësojë mrekullisht flokët tuaja, si dhe të eliminojë thinjat. Bëhet fjalë për patatet. Po, po e lexuat mirë!  Eksperimentet kanë treguar se patatet janë shumë të mira për errësimin e thinjave, madje edhe për parandalimin e thinjave të tjera.

Ja si t'i përdorni ato:

  1. Merrni 5-6 patate me madhësi mesatare dhe qërojini ato.
  2. Vendosni lëkurët e patates në një tigan me dy gota ujë. Pasi uji të jetë ngrohur, ngadalë ulni nxehtësinë dhe e lini të ziejë për 15-20 minuta.
  3. Hiqeni tiganin nga soba. E kaloni lëngun në një enë qelqi dhe e mbyllni hermetikisht.
  4. Ju mund të shtoni disa pika vaj esencial si rozmarinë ose livando për erë më të mirë.
  5. Lani flokët tuaj si zakonisht me shampo. 
  • Flokët gri duhet të hidratohen sepse normalisht janë më të thata.
  • Përsëriteni trajtimin çdo ditë ose 2-3 herë në javë për disa muaj.

 

Copyright shije.al / Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit​