Mjekësia popullore ka pafund mënyra trajtimi të tyre, një ndër të cilat është edhe majdanozi. Ai është jashtëzakonisht i dobishëm dhe është shumë i njohur për aftësinë e të nxjerrit  jashtë lëngjet e tepërta të trupit.
 

Përbërësit:

  • 5 lugë gjelle majdanoz
  • 500 ml ujë
     

Përgatitja:

  • Në një tenxhere shtoni ujin dhe vëreni të vlojë në temperaturë të lartë.
  • Priteni majdanozin në copa të vogla dhe hidheni në tenxheren me ujë.
  • Lëreni të ziejë edhe për 5 minuta shtesë.
  • Largojeni më pas nga zjarri dhe lëreni të ftohet për rreth 20 minuta.
  • Konsumojeni në formën e çajit tre herë në ditë.

Rezultatet pozitive do të jenë të dukshme shumë shpejt dhe të gjitha problemet me këmbët tuaja do të zhduken si me magji! 

Copyright shije.al/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit​