Nuk hahen të nxehtat në verë dhe ne jemi shumë dakord me këtë, ndaj receta e supës së ftohtë gazpacho vjen vetëm për ju. Me perimet e stinës dhe ngjyrat e ndezura që kjo pjatë ka, do t'ju shijojë edhe më shumë.

Përbërësit:

 • 1 fetë buke
 • 1 spec jeshil
 • 1 qepë e vogël
 • 2 thelpinj hudhra
 • 1/2 kastravec i qëruar
 • 3 domate të mëdha të shtrydhura
 • 6 bajame pa cipë
 • kripë
 • piper
 • 500 ml ujë shumë i ftohtë
 • majdanoz
 • 100 ml vaj ulliri

Përgatitja:

 • Të gjithë përbërësit pasi t'i keni larë dhe qëruar i kaloni në blender për pak çaste.
 • Shtojini kripë, piper, majdanoz dhe vaj ulliri dhe shërbejeni!

 

Copyright shije.al/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit