Nëse pyet një të famshme se çfarë ha, me siguri do ta dëgjosh fjalën ‘sallatë’. Këto pjata të shëndetshme plot gjethe janë ‘gjaku i jetës’ së vajzave të bukura të Hollivudit dhe vijnë me përbërës nga më të ndryshmit. Nga lakra kale e Beyonces tek sallata me shalqi dhe djathë feta i Kate Hudson, këto janë sallatat e preferuara të të famshmeve që na bëjnë të pyesim ‘çfarë ha ajo vallë’? Le t’i shohim një nga një përbërësit e këtyre sallatave:

1. Chrissy Teigen

Përbërësit: sallatë jeshile, feta molle, qepë e kuqe, arra, djathë gorgonxola

2. Beyonce

Përbërësit: Lakër kale, kastravecë, karota, alga nori, cilantro, bajame të pjekura

3. Selena Gomez

Përbërësit:

Gjel deti, avokado, fasule, gjethe jeshile

4. Bisele Bundchen

Përbërësit:

Lakër kale, domate qershi, panxhar i kuq, brokoli, patate të ëmbla, kuinoa, avokado, lakërishta

5. Jennifer Aniston

Përbërësit:

Bollgur, kastravec, majdanoz, mente, qepë e kuqe, qiqra, djathë feta, fistikë

6. Lily Aldrige

Përbërësit:

Tofu, spec djegës, panxhar i kuq, karota, brokoli, quinoa, gjethe jeshile

7. Jessica Alba

Përbërësit:

Karota, avokado, domate rrush, lëng limoni, vaj ulliri

8. Kate Hudson

Përbërësit:

rukola, shalqi, djahtë feta, qepujka

9. Miranda Kerr

Përbërësit:

Salmon i egër skare, spinaq, finok, ullinj jeshilë, domate, karota

10. Julia Roberts

Përbërësit:

pançetë, lakra Brukseli, fistikë, djathë manchego, vezë poshe

11. Khloe Kardashian

Përbërësit:

Gjoks pule, noodles, xhinxher turshi, karota, avokado, sallatë jeshile

12. Kourtney Kardashian

Përbërësit:

Gjoks gjeli deti, fara luledielli, sallatë jeshile, avokado

13. Kim Kardashian

Përbërësit:

Spinaq, pulë e pjekur me lime, salcë me djathë feta

Copyright shije.al/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit