E pamë së fundi Estela Ujkën në Neë York dhe menduam se ishte aty për javën e modës, por në fakt ajo është aty për të qëndruar përgjithmonë. Ajo i ka njoftuar ndjekësit dhe miqtë përmes një postimi në blogun e saj, duke na prezantuar pak edhe me lagjen përmes disa fotosh, të bëra nga vajza e madhe, Lorest. Hapi i parë është bërë, sipas saj.

Pershendetje miq,

duhet te jem e sinqerte me ju qe ne New York nuk jam per NYFW, por per nje te ardhme me te mire për femijet. Edhe pse fillimi pritet te jetë i vështirë unë nuk kam ndërmend të dorëzohem,ndaj do më duroni dhe këtej me postime simpatike.

Sic eshte ky i radhës. Më besoni që kjo nuk eshte pamja e zakonshme këtu do flaşım për të gjitha por le të themi është zgjedhja ime e pare. Kjo është lagjia ku jetoj dhe fotot jane realizuar me Lorest ndaj mendoj se hapin e pare e bëmë.

Ju pershendesim nga NY dhe shihemi ne postimin tjetër. Ah po, tani duhet te filloj te postoj dhe ne anglisht.