Ujë të ftohtë apo të ngrohtë? Cilin prej tyre preferoni teksa bëni një dush?

Duhet të dini që secila prej tyre ju jep disa përfitime specifike për organizmin tuaj.

Më poshtë ju tregojmë çfarë përfitoni nga dushi me ujë të ftohtë:

  • Parandaloni gripin
  • Tendosni lëkurën e trupit
  • Redukton tensionin mendor
  • Stimulon sistemin imunitar
  • Rregullon metabolizmin

Çfarë përfitoni nga dushi me ujë të ngrohtë:

  • Reduktoni lodhjen
  • Reduktoni dhimbjet e kokës
  • Relaksoni muskujt
  • Ju çliron nga bllokimet  e hundëve
  • Hap poret dhe pastron lëkurën

Copyright shije.al/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit