Më poshtë ju njohim me një recetë fantastike që kuron kollën e vjeshtës.

Kushton fare pak dhe ka efektivitet të lartë.

Përbërësit:

  • 2 limona të pastuar dhe të prerë katërsh
  • 50 gram xhinxher, të qëruar e të prerë në feta
  • 1-2 lugë të vogla kanellë
  • 1 kg mjaltë

Përgatitja:

I vendosni përbërësit brenda në një kavanoz me mjaltë dhe merrni nga një lugë në ditë për gjatë gjithë vjeshtës.

Redaktoi: Stafi Shije
Marrë nga faqja zyrtare e dietologes Blerina Bombaj në Facebook