Amvisa do shpëtoni! Filtrat e aspiratorit do të duken si të reja thjesht duke përdorur sodë buke. 

Shije ju tregon si funksionon kjo metodë...

Sa shpesh e pastroni filtrin e aspiratorit? Ka të ngjarë që shumica prej nesh të harrojmë për këtë detaj të rëndësishëm. Prandaj ne ju themi një truk që funksionon për t'i bërë filtrat të duken si të rinj. 

Keni nevojë për:

  • ujë
  •  1/2 gota sodë buke
  •  një tigan të madh

Udhëzime: 

  • Shtoni ujë mjaftueshëm në tigan për të zhytur filtrin. Ngadalë shtoni sodën. Tani e lini ujin të ziejë dhe prisni përreth 10 minuta. 
  • Në fund filtri i sobës do të duket si i ri! 

Copyright shije.al/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit