Kombinoni së bashku spinaqin, shegën dhe mjaltin për të shijuar kështu një sallatë fantastike vjeshte. 

Mënyrën e përgatitjes dhe përbërësit i gjeni lehtësisht më poshtë. Shijojeni! 

Përbërësit për 4 persona:

 • 1 tufë spinaq
 • 1 mollë
 • 1 shegë
 • 1 dardhë
 • Lëng limoni
 • 100 gr djath kaçkavall
 • vaj ulliri
 • 1 tufë majdanoz,
 • kripë, piper
 • arra
 • mjaltë

Përgatitja:

 • Ndajmë spinaqin me duar, e vendosim në një enë së bashku me frutat që i kemi prerë në kubikë.
 • Në fund shtojmë mjaltin, majdanozin, kripën, piperin dhe djathin.

Marrë nga faqja zyrtare në Facebook e nutricionistes Anila Kalleshi