DASHI 21. mars – 20. prill
Ata qe janë ne një lidhje do e fillojnë keq muajin. Qe ne ditët e para do keni mosmarrëveshje dhe debate te mëdha. Mund te vendosni edhe pak distance me njeri tjetrin. Për beqaret, ky muaj nuk do jete ideali për te bere takimet e dëshiruara, megjithatë flirtimet dhe joshjet nuk do mungojnë. Mos bëni asgjë pa qene te sigurta. Shëndeti do jete goxha i mire. Do jeni gjate gjithë kohës plot energji. Edhe ata qe kane pasur shqetësime do ndiejnë disa përmirësime. Për sa iu përket financave, ato nuk do jene as shume te mira dhe as shume te këqija. Tregoheni te duruar dhe mos shpenzoni pa u menduar mire. Ne pune duhet te tregoheni me te disponueshem kur t’iu kërkojnë shefat dhe mos bëni asgjë sipas mendjes suaj. Pas datës 18 do jete periudhe më me fat dhe me arritje.

DEMI 21. prill – 21. maj
Ata qe janë ne çift nuk do e fillojnë shume mire muajin. Ambienti do jete elektrizues dhe debatet do jene te shumta. 10 ditët e para bëni shume kujdes, me pas do i kaloni një nga një vështirësitë. Beqaret nuk do duan te krijojnë një lidhje duke qene se para pak kohesh kane pësuar zhgënjime. Do bënit shume mire sikur te kalonit me tepër kohe me miqtë. Shëndeti do ketë ulje dhe ngritje. Mos e teproni me lodhjen dhe kujdesuni me shume për trupin tuaj. Nëse keni ndonjë shqetësim konsultohuni me mjekun sa me pare. Financat do jene te qëndrueshme javën e pare, por me vone, për shkak te shpenzimeve te tepruara do marrin tatëpjetën. Edhe ne pune do keni disa vështirësi kështu qe do bënit mire sikur te kërkonit ndihme. Dëgjoni edhe opinionet qe kane koleget ne lidhje me një projekt qe keni ne dore.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor
Gjate dy javëve te para te muajit jete sentimentale do jene shume e paqëndrueshme. Do ketë nga ata qe do ndihen te lodhur nga e kaluara ne çift dhe do mendojnë t’i japin fund lidhjes. Yjet këshillojnë te mos nxitoheni sepse momente te vështira kalojnë te gjithë. Mendoni për çastet e lumtura qe keni kaluar dhe mendoni se ja vlen te mundoheni ta ndreqni situatën. Fundi i muajit do jete me i mire. Beqaret do e gjejnë një person te veçante por pas javës se pare. Shëndeti do iu krijoje probleme. Nuk do jeni ne forme dhe shpesh do keni shqetësime me barkun, dhembet dhe kokën. Ata qe vuajnë nga spondeliatroza do kene nje gjendje pak me te renduar. Financat gjithashtu nuk do jene ne gjendjen me te mire. Ne tre javët e para rekomandohet maturi me shpenzimet. Jeta profesionale do jete kryesisht e qete. Për te marre vendime prisni datën 20.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik
Ky muaj nuk do jete i mire për ju. Ditët e para mund te keni disa mosmarrëveshje te vogla me partnerin, ndërsa pas datës 18 ka rrezik qe gjendja te jete katastrofike. Beqaret nuk duhet te tregohen misterioze për te bere për vete personin qe iu pëlqen. Nga ana tjetër shmangni lidhjen me miq te vjetër sepse shume shpejt do pendoheni. Shëndeti do jete i qëndrueshëm, por do ndiheni me mire nëse tregoheni me optimiste. Shqetësime te vogla te gjithë kane ne këtë periudhe te vitit, prandaj nuk është nevoja për merakosje. Ne planin financiar bëni çdo gjë qe është e mundur për te ruajtur stabilitetin. Po shpenzuat me shume sesa duhet do keni goxha probleme. Ne pune do jeni mjaft te motivuar dhe një nga një do i realizoni te gjitha objektivat qe i kishit vene vetes.

LUANI 23. korrik – 22. gusht
Jeta sentimentale e çifteve nuk do jete shume e mire gjate këtij muaji. Komunikimi hera herës do ketë probleme dhe mosmarrëveshjet do jene te shumta. Nëse ne një moment ambienti tensionohet shume, qëndroni larg njeri-tjetrit dhe reflektoni. Vetëm kështu do i kuptoni gabimet. Takimet qe do kryejnë beqaret nuk do jene emocionuese sa priteshin. Merrini gjerat shtruar dhe mos krijoni një lidhje vetëm për te mos qëndruar vete. Shëndeti do jete i paqëndrueshëm. Ky vit mesa duket nuk do filloje shume mbare ne këtë plan. Tregohuni me te kujdesshëm. Me shpenzimet tregohuni me te arsyeshëm sepse po bëtë gabime askush nuk do iu ndihmoje dot te dilni lehtësisht nga humnera ku do te bini. Ne pune javët e para do jeni paksa te shpërqendruar mbase për shkak te afrimit te festave, megjithatë muaji do jete përgjithësisht me arritje.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator
Ky muaj do filloje mbarë për ju. Ne lidhje me jetën ne çift duhet thënë se momentet e intimitetit do te shtohen dhe kënaqësia gjithashtu. Muaji do jete harmonik. Për te vetmen gjë qe duhet te kujdeseni është mos ia tregoni gjerat personale askujt. Beqaret ndryshe nga sa pritej do mbyllen ne vetvete dhe nuk do duan te takojnë askënd. Ndryshoni sa me pare sepse do e keni te vështirë te dilni nga kjo gjendje nëse kalon shume kohe. Shëndeti nuk do përbëjë asnjë problem te madh edhe pse here pas here mund te keni pak dhimbje koke apo shpine. Tre javët e para fati do jete ne anën tuaj për sa iu përket financave. Beni hapat e duhura qe ta përmirësoni buxhetin tuaj. Ne jetën profesionale do përballeni fillimisht me disa te papritura, por duke i pare ato me kujdes do shfrytëzoni anët me te mira. Energjia nuk do iu mungoje.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor
Gjate këtij muaji nuk do keni probleme te mëdha ne jetën tuaj ne çift megjithatë përsëri nuk do e gjeni qetësinë e munguar. Do bënit mire te flisnin me partnerin për gjithçka sepse vetëm ai mund t’iu japë ndonjë zgjidhje. Ne çdo moment ai do tregohet i kuptueshëm dhe tolerant me ju. Beqaret qe kane dëshirë te argëtohen, te qeshin dhe t’ia kalojnë mire me persona te seksit tjetër do kenë sukses. Dashuritë e mëdha mund te vijnë me vone. Shëndeti do jete i qëndrueshëm, por ne fund te muajit do lindin disa probleme. Mos i lini pas dore ne asnjë mënyrë. Tre javët e para do jene te qeta për planin financiar, ndërsa me vone do ketë disa tronditje. Mësoni t’i menaxhoni me mire te ardhurat. Ne pune do përballeni me disa pengesa por gjithsesi askush nuk do iu ndale ta arrini atë qe dëshironi ne fund.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor
Jeta ne çift nuk do ketë probleme te mëdha këtë muaj. 3 javët e para sidomos do jete te mrekullueshme dhe emocionet qe do përjetoni do jene te shumta. Do keni te njëjtat mendime me partnerin dhe do kuptoheni qe me shikim me te. Edhe me xhelozinë do tregoheni te matur. Beqaret nga ana tjetër do kenë njohje te reja por mund te nisin vetëm aventura kalimtare. Dashuria e madhe ende nuk ka ardhur. Shëndeti do jete i dobët. Do e ndieni se tepërmi lodhjen e një viti te tere dhe kjo mund te sjelle shqetësime. Mos e lëshoni menjëherë veten. Për shkak te disa shpenzimeve te mëdha qe keni kryer një muaj me pare, do e keni paksa te vështirë ta stabilizoni buxhetin. Gjithsesi java e fundit do jete me pozitive. Puna do shkoje si zakonisht ndërsa pas datës 20 kërkohet me tepër vendosmëri sepse do iu duhet te merrni vendime.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor
Jave e pare e këtij muaji nuk do jete aspak e lehte për t’u kaluar. Komunikimi ne çift do te zbehet dhe nuk do arrini dot te kuptoheni me njeri-tjetrin. Pas datës 11 situata do mare një kthese te menjëhershme dhe klima do te ngrohet. Do kaloni edhe momente pasionante. Edhe beqaret do kenë me shume fat pas dhjete ditëve te para te muajit. Do ketë aventura, por edhe dashuri te mëdha. Shëndeti do jete i mire dhe do ndiheni me dinamike se me pare. Ata qe vuajnë nga sëmundje kronike duhet te vazhdojnë te përkujdesen për veten. Financat do jene me te mira sesa ju e kishit menduar. Ne dy javët e para mund te kryeni edhe ndonjë shpenzime me tepër. Jeta profesionale nga ana tjetër do jete pozitive por duhet te tregoheni te duruar për te arritur majën e suksesit.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Gjate gjithë këtij muaji do mundoheni t’i jepni sa me shumë prioritet jetës tuaj sociale dhe asaj profesionale duke e lënë me pas dore atë sentimentale. Ju te dashuruarit duhet të flisni e hapur me parterin ne mënyrë qe te mos lejoni kontradiktat t’iu rrëmbejnë e t’iu prishin marrëdhënien e krijuar. 15 ditët e para do jene me te vështirat nga të gjitha. Ju beqarët duhet te reflektoni me gjate dhe te kuptoni fillimisht se çfarë doni te bëni ne te vërtetë. Pa bindur veten mos veproni. Shëndeti nuk ka për te qene i mire. Do ndiheni te lodhur, pa fuqi dhe mund te keni dhimbje artikulacionesh. Nëse merrni medikamente kujdes mos i ngatërroni me alkoolin. Financat do kenë tronditje dhe mund te konsolidohet vetëm pas datës 22. Ne pune do ju duhet te punoni me ore te zgjatura për t’ia dale mbanë, por do ja dilni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt
Jeta ne çift nuk do jete e keqe ne këtë fillim muaji megjithatë për te përjetuar kënaqësitë maksimale duhet te prisni deri ne datën 15. Diskutimet do jene te shumta dhe mund te merrni edhe vendime te rëndësishme. Beqaret do kenë takime imresionuese te cilat nuk duhen humbur për asnjë lloj arsyeje. Për sa i përket shëndetit parashikohet te jeni ne forme te mire fizike, tesera morali do jete i lëkundur. Mundohuni t’i merrni gjerat me optimizëm sepse po menduar keq do iu pushtoje stresi dhe do keni probleme shëndetësore. Për financat fillimi i vitit do jete i favorshëm. Ne këtë mënyrë ju jo vetëm qe do e stabilizoni buxhetin dhe do hiqni disa lek mënjanë por edhe do keni përmirësime te ndjeshme ne këtë plan. Ne pune do tregoheni me te vendosur se kurrë dhe asnjë problem nuk do iu mposhte.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars
Fillimi i muajit do jete paksa i dyzuar për ata qe janë ne një lidhje. Pesëmbëdhjete ditët e para duhen shmangur debatet e mëdha te cilat mund te çojnë ne probleme serioze. Pas datës 20 sidomos gjerat do marrin tjetër drejtim dhe atmosfera do behet festive. Beqaret do kenë sukses ne planin sentimental. Sharmi dhe sensualiteti do bëjnë punën e tyre. Shëndeti do jete i paqëndrueshëm dy javët e para, ndërsa me vone do iu rikthehet forma e shkëlqyer. Edhe ata qe kane pasur shqetësime serioze do ndihen me mire. Ne lidhje me financat duhet thënë se muaji do ketë pozitiv. Me ne fund do tregoheni me te matur me çdo hap qe do hidhni dhe pas datës 15 mund te përmbyllni një projekt fitimprurës. Ne pune një nga një do i ngjisni shkallet e suksesit dhe do ndiheni me te entuziazmuar. Do e keni te thjeshte t’i bindni edhe shefat për idetë qe keni.