Shije ju tregon më poshtë një recetë natyrale e cila ju ndihmon në problemet me tretjen si dhe nxit metabolizmin për djegien e yndyrës. 

Me siguri të gjithë përbërësit i keni në shtëpi prandaj do ta keni shumë kollaj përgatitjen e saj.

Përbërësit:

  • ½ limon
  • 1 copë të vogël xhinxher
  • pak majdanoz
  • 1 lugë gjelle pluhur kanelle
  • 1 filxhan kafe uthull molle
  • 1 gotë me ujë

Udhëzime për përgatitjen:

Shtoni të gjithë përbërësit në një blender. I trazoni mirë. Shtoni edhe disa kuba akulli në fund. Tani është koha për ta konsumuar.

Përfitimet shëndetësore

  • Detoksifikon veshkat
  • Rrit tretjen
  • Nxit metabolizmin në mënyrë që përfundimisht çon në djegien e yndyrës

Provojeni këtë recetë dhe na tregoni sesi shkoi.

Ndajeni atë me miqtë tuaj! 

Copyright shije.al/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit