Atë mollën në kuzhinën tuaj përveçse për ta ngrënë mund ta shfrytëzoni për një maskë fantastike për fytyrën.

Shije ju tregon si

Përbërësit:

  • 1 mollë
  • 1 lugë gjelle vaj ulliiri

Përgatitja:

  • Lani mirë mollën, qërojeni dhe e prisni në feta.
  • E shtoni në një blender dhe e kombinoni me vajin e ullirit.
  • Trazojeni për pak sekonda dhe maska është gati ta aplikoni në fytyrë.
  • E lini të veprojë për 15 minuta dhe në fund e shpëlani fytyrën.

Copyright shije.al/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit