Shumë gra i pranojnë rrudhat e tyre si diçka normale dhe e natyrshme. Megjithatë, shumë prej tyre i përbuzin, sepse duan të duken më të reja.

Ja receta që eliminon rrudhat duke përdorur farat e anisës, që i gjeni në çdo supermarket, dyqan të erëzave dhe bimëve mjekësore: 

Përbërësit:

  • 4 lugë çaji fara anise pluhur (ju mund ta blini atë në çdo supermarket)
  • 1 gotë me ujë të ngrohtë

Si ta bëni:

  • Ju duhet së pari të zieni ujin dhe më pas shtoni farat e grimcuara. Ziejeni për 10 minuta dhe pastaj hiqeni atë nga zjarri dhe lëreni atë mënjanë.
  • Mbulojeni me një kapak. Lëngu do të bëhet një masë e plotë dhe do të keni mundësi ta përhapni lehtësisht në fytyrë, si një krem.

Si ta përdorni:

  • Ju mund të aplikoni këtë përzierje me një pambuk ose ta përhapni me gishtat tuaja në fytyrë. Ju mund ta aplikoni këtë krem ​​sa herë të doni.
  • Në 15 ditë kjo recetë do t'ju ndihmojë të zbehni të gjitha rrudhat!

Copyright shije.al/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit​