Në këtë artikull do të gjeni se kush janë produktet që duhet të blini në muajin shtator, nëse doni të ushqeheni shëndetshëm.

1- Lakra jeshile
Lakra jeshile është një ushqim që rrit prodhimin e acideve biliare. Ky ushqim pastrues që del në shtator lehtëson detyrën e mëlçisë dhe të acideve biliare për të pastruar trupin nga yndyrnat dhe mbetjet e acideve biliare, të cilat janë dëbuar nga zorrët së bashku me molekulat e lipideve.

Si ta konsumoni atë: e zieni në ujë të bollshëm me kripë, pastaj e prisni në copa duke e i shtuar vaj ulliri dhe piper.

2- Angjinarja
Angjinarja përmban komponimet bimore antioksidante të quajtura acide kafeilkiniki që përdoren për trajtimin e çrregullimeve të mëlçisë pasi stimulojnë rrjedhjen biliare. Acidet biliare ndihmojnë trupin të tresë yndyrnat dhe një rrjedhë efikase biliare liron trupin nga substancat potencialisht inflamatore që janë në ushqimet yndyrore.
Si ta konsumoni atë: Vendosni në vlim karçofin, pa gjethet e trasha, së bashku me një patate të madhe dhe një qepë. I lini perimet të ziejnë derisa të merrni një lëng të nxehtë për të pirë.

3- Rukola
Sidomos nëse hahet freskët në një sallatë, rukola është e mirë për të gjithë sistemin e tretjes. E bërë nga më shumë se 91% ujë dhe vitaminë C, ka veti të mëdha pastrimi. Rukola, në fakt, është diuretike dhe ideale për të çhelmuar mëlçinë. Ajo është gjithashtu e pasur me acid folik dhe për këtë arsye shumë e përshtatshme për gratë shtatzëna.
Si ta hani atë: Në një sallatë me domate, ullinj të zinj dhe qepë të freskëta.

4- Finok dhe kopër
Finoku, si edhe koperi, ka një sasi të madhe të vitaminave dhe kimikateve antiinflamatore. Finoku është i pasur me vitaminë C, që ka veti antioksidante dhe antimikrobiale. Ai është gjithashtu i pasur në fibra, i ulët në kalori, një ushqim ideal për të pastruar mëlçinë.
Si ta hani atë: në feta, të pjekur në furrë, i mbuluar me krunde buke, kripë, vaj dhe piper.

5- Hudhra dhe qepa mes ushqimeve pastruese të shtatorit
Qepë përmban shumë substanca që ndihmojnë tretjen dhe stimulojnë metabolizmin. Flavonoidet e saj kanë veti diuretike dhe antidiabetike. Lëngu i qepës është përdorur gjerësisht si një diuretik dhe pastrues natyror si dhe është i rekomanduar për ata që vuajnë nga tromboza, pasi ajo lehtëson lëvizjen e gjakut. Hudhra është shumë e mirë për të mbajtur nivele të ulëta të kolesterolit në gjak.
Si t’i përdorni ato mirë: prisni një qepë të madhe në unaza dhe e lini të ziejë në një tigan të cekët me një gjysmë gisht me ujë, vaj ulliri ekstra i virgjër, kripë dhe piper. Në vend të kësaj konsumoni hudhër të freskët në një salcë kosi.

6- Çaji jeshil
Çaji jeshil është i pasur me antioksidantë më shumë se çdo çaj tjetër. Proteinat e përfshira te çaji jeshil kanë një fuqi energjike dhe një efekt diuretik që ndihmon në lehtësimin e fryrjes së barkut dhe mbajtjen e ujit.
Si ta konsumoni atë: futni një qese të freskët me çaj jeshil në ujë duke e lenë të marrë një valë, dhe e pini të ngrohtë edhe gjatë ngrënies.

7- Panxhari i kuq
Panxhari i kuq është një nga bimët e pakta ushqimorë që përmban betalianë, pigmente bimorë që i jep ngjyrën tipike të kuqe të thellë dhe ka veti antiinflamatore dhe këpurdhë vrasës të fuqishëm. Betaliana nxit krijimin e strukturës qelizore, riparuese dhe rigjeneruese.
Si ta hani atë: të zierë, në feta, me pak hudhër të freskët, nenexhik dhe vaj ulliri ekstra të virgjër.