Dëshira seksuale ka nevojë për estrogjen, testosteron, endorfin, zink, antioksidantë dhe melatoninë.
Në mënyrë që të marrim këto përbërës shumë të nevojshëm, duhet të konsumojmë disa produkte organike që mund të shërbejnë si viagra natyrale.

1. Çokollata e zezë
2. Selino
3. Farat e kungullit
4. Shalqi
5. Rrushi i kuq
6. Arrat
7. Avokado
8. Soja
9. Spec djegës
10. Tartufi
11. Hudhrat
12. Farat e pishës
13. Luleshtrydhet
14. Borziloku
15. Fiku
16. Shpargujt
17. Qiqrat
18. Brokoli
19. Lëngu i shegës
20. Farat e kërpit